· Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri
Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri
· Seramik Baca Sistemleri
Seramik Baca Sistemleri
· Şömine Hazneleri
Şömine Hazneleri
· Şömine Dış Kaplamaları
Şömine Dış Kaplamaları
· Soba Modelleri
Soba Modelleri
· Barbekü Taşfırın Gurubu
Barbekü Taşfırın Gurubu
· Aksesuarlar
Aksesuarlar


Schiedel Rite-Vent ICS Çift Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemi
ICS25.jpg

Teknik Doküman
Her türlü yakıta sorunsuz ve kesin çözüm ICS

Tüm Schiedel Paslanmaz Çelik ürünleri gibi ICS'de V2 sınıfıdır. (Nem ve korozyon dayanımı çok yüksek)

ICS, soba, şömine, ev türü ve küçük işletmelere uygun katı yakıtlı, sürekli çalışma ısıları 450ºC’ye kadar olan ve ani ateşleme ısıları 550ºC’ye kadar çıkan kazanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış çift cidar izolasyonlu bir baca sistemidir. Contasız kullanımda, 1000ºC’lik termak şoklara dayanım gösterir.

ICS, her komponente bir conta eklemek suretiyle, ICS Plus’a dönüştürülür. Bu sayede ICS sürekli çalışma sıcaklıkları 160º C ve ani ateşleme ısıları 200º C'ye kadar olan yeni nesil gaz ve sıvı yakıt yoğuşmalı kazanlarda da kullanılabilir ve pozitif basınç kazan çıkışında 200Pa’a kadar çıkabilir. Contasız kullanımda 40Pa basınca dayanır.

Ürünün Özellikleri :

İtilerek yerine geçmesini sağlayan bir birleştirme sistemine sahiptir. Birleştirme kelepçesi ile güvenliği sağlanır.
Gelişmiş, korozyona dayanıklı tasarıma sahiptir. Lazer kaynaklı 316L paslanmaz çelik iç cidarlar ve 304 kalite paslanmaz çelik dış cidardan oluşur. Uluslararası boyutta kabul görmüş GASTEC korozyon testini geçen tek paslanmaz çelik sistemidir.
Bağlantı sistemi rijitliği artırarak baca içerisindeki yoğuşma sıvısının kolayca aşağıya süzülmesini sağlar
Kapiler kesici sayeside nemin, birleşme noktaları arasından geçmesi engellenir.
Rakor sayesinde birleşme noktalarında boru içindeki izolasyon, sistem boyunca sağlanır ve ısı köprülerinin oluşumu engellenir.
25mm'lik yüksek verimliliğe sahip taş tünü izolasyonu, duman gazı ısısını muhafaza eder, verimliliği maksimum seviyeye çıkartır, başlatma aşamasında duman çekimini artırır ve yoğuşmayı en asgari seviyeye getirir.

Çift cidar arasıdanki 25mm kalınlığındaki taş yünü izolasyonu 50mm, 75mm ya da 100mm olarak da isteğe bağlı olarak üretilmektedir.

Ürünün iç ve dış cidar kalınlığı : 0,6mm'dir. 500mm iç çaptan sonra dış cidar kalınlığı 0,7mm'dir.

Dış cidarında sıcaklığı düşüktür.
Birleştirme metodu sayesinde cidar hafif genleşerek dişi uca temas eder; bu sayede baca, baca yangını sıcaklıklarına dayanarak bağlantı noktasındaki bütünlüğü korur.
Her komponentin dış kısmı üzerinde birleştirme kelepçesi bulunmaktadır.

Ce belgelidir.· MarkalarımızCopyright © 2024 bcdizayn.com - Ana Sayfa | Hakkımızda | Referanslar | Kariyer | İletişim - 6 Kişi Online